Aranżujesz swoje pierwsze mieszkanie, wymarzony dom, czy po prostu robisz remont i szukasz inspiracji na ciekawą kuchnię? Chcesz, by Twoja kuchnia była niebanalna i urządzona w ulubionym stylu. Przeczytaj o naszych propozycjach na granatową kuchnię w trzech stylach: glamour, rustykalnym i marynistycznym.

Kuchnia w granacie – elegancko, przytulnie i oryginalnie

W ostatniej dekadzie w aranżacjach kuchennych dominowały dwa kolory, biały i szary. Dekoratorzy wnętrz proponowali je klientom przekonując, że są one ponadczasowe i wyglądają dobrze w każdej aranżacji. Prawda jest taka, że nawet ponadczasowe kolory się nudzą, szczególnie wtedy, gdy widzimy je w każdym domu. Ponadto nie tylko te dwa kolory dobrze wyglądają w różnych stylach.

Granat jest kolorem jednocześnie ciemnym i przytulnym, ale też wyrazistym i z drugiej strony niedominującym. Granatowa kuchnia spodoba się zarówno miłośnikom przytulnych wnętrz, jak i eleganckich.

Granatowa kuchnia w stylu glamour

Styl glamour to przede wszystkim przepych i elegancja, czyli szlachetne materiały i gustowne dodatki. Dlatego świetnie w urządzeniu tego stylu sprawdzi się dostojny granat.
Meble kuchenne w stylu glamour to granatowe fronty na wysoki połysk, srebrne kołatkowe uchwyty i marmurowy blat. Szyku doda wyspa kuchenna i duży szklany stół z krzesłami tapicerowanymi granatowym aksamitem.

Dodatki to elegancka zastawa, metalowe świeczniki i cukiernice oraz żyrandole. W stylu glamour granatowa kuchnia doskonale będzie się komponować z beżem, bladym różem szarością i srebrem.

Kuchnia w granacie i styl rustykalny

Jeśli urządzasz dom na wsi lub po prostu lubisz przytulny styl rustykalny potocznie zwany wiejskim, śmiało możesz postawić w kuchni na kolor granatowy. Styl rustykalny cechuje się naturalnymi materiałami i folkowymi dodatkami.

Choć kojarzy się on głównie z drewnianymi meblami w białym kolorze, to można przełamać tę tradycję matowymi, frezowanymi frontami. W wiejskiej kuchni świetnie będzie też wyglądał kredens po babci pomalowany granatową farbą na wysoki połysk.

To właśnie w dodatkach stylu wiejskiego jest dużo przestrzeni dla użycia koloru granatowego. Obrusy i zasłony w biało – granatową kratę, firany związane granatową wstążką i granatowe poduszki na krzesła. Ponadto styl wiejski to wszelkiego rodzaju ceramika: kubki, filiżanki dzbanuszki i wazony w małe kwiaty.

Granatowa kuchnia to styl marynistyczny.

Styl marynistyczny to wszystko, co kojarzy się z marynarzem, morzem i statkami. Koła, sznury, pasy i pamiątki znad morza. Kolorystyczną podstawą tego stylu to właśnie granat i pasująca do niego biel.

Korzystając z możliwości, jakie daje urządzanie kuchni na wymiar, meble w stylu marynistycznym można dowolnie komponować. Świetnie sprawdzą się granatowe korpusy i proste białe fronty lub odwrotnie. Do tego stylu bardzo pasuje wyspa kuchenna z hokerami, nad którą będą belki a na nich np. wiszące na sznurach patelnie.

W marynistycznych aranżacjach granatowe meble kuchenne można zestawić z białymi ścianami i dekoracjami nawiązującymi do marynarskich klimatów. Sprawdzą się obrusy w biało-niebieskie pasy, podkładki w kształcie statków, czy biała zastawa w muszelki. Będąc nad morzem, można się bez problemu zaopatrzyć w naczynia ze szkła i porcelany w formie ryb, muszli i statków. To wszystko sprawi, że nawet daleko od plaży poczujesz nadmorski klimat.

Kolor granatowy będzie pasował w każdej aranżacji kuchni. Świetnie będzie wyglądać także w stylu nowojorskim lub fińskim. Zachęcamy Cię do sprawdzenia, czy granatowa kuchnia jest w Twoim stylu.