Kuchnia nowoczesna i nowoczesne meble kuchenne

W jakim stylu urządzić kuchnię w domu lub mieszkaniu? Dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny, który można opisać jako prosty, elegancki oraz funkcjonalny. Jakiego rodzaju meble najlepiej sprawdzać będą się w nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy!

Meble w stylu nowoczesnym nazywanym również hi-tech charakteryzują się minimalizmem, prostotą bryły i eklektycznym łączeniem zarówno barw jak i materiałów. Dominują duże płaskie powierzchnie często wykonane na wysoki połysk. Niektórzy uważają, że ten styl nowoczesny w doskonały sposób odzwierciedla współczesny, szybki tryb życia wypełniony wytężoną pracą zawodową. Wszystko to sprawia, że mamy coraz mniej czasu na pielęgnowanie domu, dlatego chętnie sięgamy po formy proste i łatwe w utrzymaniu, ale jednocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie.

Idealne nowoczesne kuchenne, czyli jakie? Powinny one być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Tym, co wyróżnia meble do kuchni utrzymane w stylu nowoczesnym są także nowatorskie rozwiązania oraz nowoczesne mechanizmy ułatwiające ich codzienne użytkowanie. Najczęściej są one tworzone na wymiar. Trudno się temu dziwić — stanowi to gwarancję dostosowania do charakteru danego wnętrza i osobistych wymagań użytkowników. Meble tego typu są również ergonomiczne, a do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Sprawia to, że kupując je można mieć pewność, że posłużą przez długie lata.

Co jeszcze wyróżnia nowoczesne meble kuchenne? Jedną z ich cech charakterystycznych jest prosta, minimalistyczna, geometryczna forma. W meblach tego typu stosuje się rozmaite przemyślane rozwiązania oraz systemy mające na celu zagwarantować wygodę korzystania z nich.

Projektując nowoczesną kuchnię, warto zastosować tam zasadę tak zwanego trójkąta roboczego. Odnosi się ona do odpowiedniego rozstawienia tam lodówki, kuchenki oraz zlewozmywaka. Muszą się one znajdować możliwie jak najbliższej siebie, w taki sposób, aby ich rozstawienie przypominało trójkąt. Optymalna odległość między lodówką i zlewozmywakiem powinna wynosić 120 — 210 centymetrów, zlewozmywakiem i kuchenką — 120 — 210 centymetrów, a lodówką i kuchenką — 120 — 270 centymetrów.

W jakiej kolorystyce powinny być utrzymane nowoczesne meble kuchenne? Dużą popularnością cieszą się białe aranżacje. Meble w tym kolorze są bowiem w stanie skutecznie powiększyć i rozjaśnić optycznie przestrzeń. Czyni to z nich idealne rozwiązanie do małych, ciemnych kuchni. Biel jest również kolorem budzącym kojarzenia ze schludnością, czystością oraz higienicznością, które są pożądane w przestrzeni kuchennej. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby nowoczesną kuchnię urządzić w kolorach, takich jak czarny, grafitowy czy antracytowy. Bardzo ciekawą propozycją są fronty meblowe wykonane z egzotycznych gatunków drewna, na przykład palisandru. Wybierając meble do nowoczesnej kuchni, szczególną uwagę warto zwrócić także na ich okucia. Pełnią one bowiem funkcję nie tylko praktyczną, lecz mają również wpływ na wygląd zewnętrzny szafki. Uchwyty meblowe mogą być wykonane z metalu, drewna czy tworzyw sztucznych i mieć geometryczne lub fantazyjne kształty, na przykład nawiązujące do motywów roślinnych.

Aby nowoczesne meble kuchenne były zarówno estetyczne, jak i praktyczne, stosuje się tam różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania. Mowa tutaj między innymi o systemach wewnątrzszafkowych, mechanizmach otwierania frontów, zintegrowanych wyciągach czy sposobach otwierania bezuchwytowego.

Projektowane oraz wykonywane przez Domo Studio Kuchni nowoczesne meble kuchenne na wymiar posiadają nowoczesne systemy i nowatorskie rozwiązania. Wykonane przez nas meble wyposażone są w doskonałe mechanizmy, które zwiększają funkcjonalność i poprawiają ergonomię pracy w kuchni.

Poniżej przedstawimy kilka zdjęć z ostatnich realizacji Domo Studio Kuchni w Bydgoszczy w zakresie nowoczesnych mebli kuchennych.

Wykonujemy kuchnie na wymiar na terenie Bydgoszczy i sąsiednich miast. Zachęcamy do kontaktu.

Napisz do nas jeżeli jesteś zainteresowany usługą projektu nowoczesnej kuchni i wykonania mebli na wymiar w Bydgoszczy lub okolicach: