Meble łazienkowe na wymiar

Większość łazienek w mieszkaniach ma zaledwie około 5 m² i na tak małym metrażu musi się znaleźć przestrzeń na umywalkę wannę lub prysznic czy pralkę. W związku z tym miejsca, gdzie można postawić szafki do przechowywania, zostaje niewiele. Dlatego w tym małym pomieszczeniu sprawdzą się podwieszane i robione na wymiar meble łazienkowe. Przeczytaj jakie meble sprawdzą się w małej łazience.

Meble łazienkowe na wymiar — sposób na małą przestrzeń

Zamawiając meble łazienkowe na wymiar, możesz dopasować je nie tylko do rozmiaru łazienki, ale też do swoich potrzeb i preferencji stylistycznych.

Łazienka ze względu na ograniczoną przestrzeń jest trudnym do umeblowania pomieszczeniem. Dlatego decydując się na kupno mebli łazienkowych na wymiar, warto zastanowić się nie tylko nad ich stylem i kolorem, lecz przede wszystkim nad ich przeznaczeniem.

Dla przykładu mając małe dzieci można zdecydować się na zabudowę nad toaletą, w której będzie stało to, co ma być poza ich zasięgiem. Ponadto dobrym pomysłem przy maluchach będzie szafka pod umywalkę z szufladami, w których będą łatwo dostępne dla małych rączek, przybory toaletowe.

“Szyte na miarę” meble łazienkowe mają jeszcze jedną dużą zaletę. Ponieważ w odróżnieniu od kolekcji sprzedawanych w sklepach są unikatowe i można zdecydować jakie szafki będą stały a jakie wisiały w naszej łazience.

Stojące meble łazienkowe – szeroki wybór modeli

Stojące meble łazienkowe sprawdzają się w sytuacji, gdy nie chcemy lub nie możemy montować mebli na ścianie. Stojące meble łazienkowe dostępne są w różnych formach i stylach, dzięki czemu możemy je dowolnie kompletować. Wśród mebli łazienkowych mamy do wyboru kilka rodzajów mebli stojących:

  • szafki podumywalkowe – są idealne do przechowywania zarówno podręcznych kosmetycznych, jak i chemii gospodarczej;
  • szafki wolnostojące – występują w różnych formach i rozmiarach np.wąskie słupki, komody z szufladami, czy duże “bieliźniarki. Mogą pomieścić ręczniki, kosmetyki czy różnego typu akcesoria łazienkowe;
  • regały – otwarte półki są idealne do przechowywania ręczników, drobnych kosmetyków, świec lub innych dekoracji;
  • wózki – zazwyczaj są wykonane z plastiku, są lekkie i można je łatwo przesunąć. Sprawdzą się tam gdzie jest mało miejsca, ponieważ mogą stać przy zamkniętej szafce czy pralce.

Przy wyborze mebli stojących do łazienek warto zwrócić uwagę na podstawę mebli, w łazience najlepiej sprawdzą się szafki na wyższych nóżkach i bez cokołów,

Zalety wiszących mebli łazienkowych

Remont łazienki oraz zakup mebli łazienkowych dokonujemy raz na kilka lat, dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię wyboru mebli łazienkowych.

Jeśli chodzi o szafki łazienkowe, to ogranicza nas nie tylko mały metraż, lecz także wilgoć w tym pomieszczeniu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup podwieszanych mebli łazienkowych, które cechuje:

  • funkcjonalność — wiszące szafki łazienkowe nie zajmują miejsca na podłodze, dzięki czemu możemy bez przestawiania mebli umyć podłogę, postawić pod nimi wagę, kosz z praniem i inne akcesoria. Szafki można powiesić także nad pralką czy umywalką. Ponadto w razie zachlapania podłogi woda nie zniszczy wiszących mebli.
  • komfort użytkowania- podwieszane meble można powiesić na odpowiedniej dla nas wysokości, tak by łatwo było do nich się dostać. Ponadto dzięki miejscu na podłodze na nasze stopy możemy zbliżyć się bardziej do szafki i głębiej do niej sięgnąć,
  • łatwe czyszczenie — mając podwieszane meble łazienkowe, możemy w łatwy sposób zadbać o czystość nie tylko podłogi, lecz też samych mebli. Ponieważ w wiszące meble można łatwo wyczyścić niemal z każdej strony,
  • elegancki wygląd — wiszące meble łazienkowe nadają całemu pomieszczeniu lekkości i wrażenia większej przestrzeni,

W łazienkach można powiesić różnego rodzaju szafki łazienkowe; słupki, półki otwarte i szafki zamknięte oraz najważniejszy mebel łazienkowy czyli szafkę pod umywalkę. Dzięki temu, że meble będą dostosowane do powierzchni Twojej łazienki, można wykorzystać praktycznie każdą wolną ścianę i otrzymać cenną w łazience przestrzeń do przechowywania.

Zlecając w Domo Studio Bydgoszcz wykonanie mebli łazienkowych na wymiar, możesz mieć pewność, że będą one wykonane z wysokiej jakości odpornych na wilgoć materiałów. Ponadto projektując meble łazienkowe, uwzględnimy zarówno Twoje preferencje stylistyczne, jak i funkcjonalne rozwiązania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz galerią projektów przez nas zrealizowanych i do kontaktu w celu ustalenia, jakie meblowe marzenia możemy dla Ciebie spełnić.