Drzwi

Drzwi podzielić można na:

  • Drzwi zewnętrzne – to ruchomy element, który zamyka duży otwór w ścianie budynku. Do produkcji drzwi zewnętrznych wykorzystuje się stal (jest ona mocna, trwała i niedroga), drewno (ich rama i ościeżnica jest produkowana z klejonki drewnianej, a szkło pokryte sklejką albo płytą HDF wiórową) oraz aluminium (tworzywo najdroższe, stosowane przeważnie w budynkach użyteczności publicznej). Zestaw drzwiowy składa się ze skrzydeł (mogą mieć one budową płytową lub płycinową), ościeżnicy oraz progu.
  • Drzwi wewnętrzne – jak sama nazwa wskazuje, stosuje się je we wnętrzach budynków. Do wyboru mamy modele nieprzezroczyste, gwarantujące intymność w pomieszczeniu oraz wersje wykonane w całości ze szkła lub z dużą ilością przeszkleń. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwane chowane w ścianie, przesuwne naścienne, składane albo harmonijkowe. To produkcji modeli wewnętrznych najczęściej stosuje się klejone drewno, płyty MDF lub HDF.
  • Tafle szklane – rodzaj drzwi wewnętrznych. Do wyboru mamy kilka ich rodzajów. Pierwszy z nich to tafle piaskowane, które wykonuje się poddając szkło działaniu silnego strumienia cząsteczek elektrokorundu. Kolejny rodzaj to tafle Satinato powstające z przezroczystego szkła poddanemu procesowi trawienia chemicznego. Trzecią propozycję stanowią tafle Fusing, które wykonuje się topiąc i formując pudry szklane w specjalnych piecach.