Tafle szklane

Tafle szklane to odmiana drzwi wewnętrznych, których cechą charakterystyczną jest to, że cała powierzchnia skrzydła jest wykonana ze szkła. Tafla może być zawieszona na różnego rodzaju ościeżnicach.

Tafle szklane występują w różnego rodzaju wersjach. Do wyboru mamy:

  • Tafle piaskowane – metoda ta polega na poddaniu szkła działaniu silnego strumienia drobnych cząstek elektrokurundu. Cząstki te wyrywają się z powierzchni, o którą uderzają drobinki szkła, tworząc matową i szorstką powierzchnię. Zdobienie tafli metodą piaskowania pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty. Do wyboru mamy tu między innymi matowaną szybę z przezroczystą aplikacją oraz matową aplikację na przezroczystej szybie.
  • Tafle Satinato – powstają one z przezroczystego szkła poddanego procesowi trawienia chemicznego. W efekcie, jedna z powierzchni staje się lekko porowata i matowa, tracą swoją przezierność. Uzyskana tafla jest nieco podobna do tej piaskowanej, z tą różnicą, że uzyskany tutaj produkt jest bardziej delikatny i równomierny.
  • Tafle Fusing – to najnowocześniejsza metoda na rynku, która polega na topieniu oraz formowaniu pudrów szklanych w specjalnych piecach. Na skutek stosownej obróbki powstają efektowne, barwione wzory, które następnie umieszcza się na ościeżnicy drewnopodobnej, pokrytej okleiną naturalną, jednobarwnej, malowanej lub wykończonej na wysoki połysk.