Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne mogą różnić się od siebie między innymi materiałem, z którego zostały wykonane oraz kolorystyką. Drzwi wewnętrzne dobierać należy w taki sposób, by wystrój wnętrza prezentował się w sposób spójny.

Jeżeli zależy nam, by wpuścić światło dzienne do pomieszczenia, warto zdecydować się na model drzwi z dużą ilością przeszkleń lub wykonany w całości ze szkła. Do wyboru mamy wersje matowe, przezroczyste, barwione oraz witrażowe. Dzięki drzwiom wewnętrznym nieprzezroczystym, zachowamy intymność w pomieszczeniu. To świetne rozwiązanie, na przykład do sypialni. Tutaj najlepiej sprawdzi się ich wersja pełna lub z niewielką ilością przeszkleń.

Gdy dysponujemy ograniczonym metrażem, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzyć się w drzwi wewnętrzne przesuwne chowane w ścianie, składane, przesuwne naścienne lub harmonijkowe.
Drzwi wewnętrzne najczęściej produkuje się z litego lub klejonego drewna albo płyt MDF lub HDF. Skrzydła drewniane najczęściej wykańcza się lakierem lub bejcą zachowującą naturalny rysunek słojów. Te, które zostały wykonane z materiałów drewnopochodnych okleja się przeważnie okładzinami drewnopodobnymi, fornirem, laminatem albo maluje farbami kryjącymi na wybrany kolor.
Znacząca większość dostępnych na rynku ościeżnic posiada regulowaną szerokość, co umożliwia dopasować je do grubości ściany. Wahać może się ona od 9 do nawet 50 centymetrów.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą drzwi wewnętrznych skontaktuj się z nami