Wybierając zlewozmywak postaraj się rozważyć wszystkie dostępne na rynku opcje, tak aby upewnić się, że podejmujesz odpowiednią decyzję i jak najlepiej wykorzystasz przestrzeń w Twojej kuchni. Odpowiedni zlew jest kluczowy przy komforcie zmywania i przygotowywania potraw. Jego wybór nie powinien zależeć jedynie od estetyki wystroju kuchni i od naszego gustu. Wybierając zlew kuchenny, należy zadać sobie kilka pytań: Ile komór będziesz potrzebować? Jak dużych? Czy potrzebujesz miejsca na ociekacz? Po której stronie powinna znajdować się komora?

Jaka powinna być wielkość komór zlewozmywaka?

Wielkość komory zależy od tego w jaki sposób będziesz korzystał z kuchni po zakończeniu remontu. Jeśli planujesz nie tylko gotowanie codziennych posiłków, ale też przygotowywanie przyjęć dla większej ilości osób będziesz potrzebował większego zlewu, który pomieści duże garnki czy blaszki do pieczenia. Jeżeli jednak planujesz tylko przygotowanie przekąsek i zmywanie jedynie najpotrzebniejszych naczyń w zlewie, a resztę wkładać do zmywarki, wtedy wystarczy zlew z mniejszą miską.
Oczywiście, wielkość zlewu zależy również od wielkości szafek kuchennych. Koniecznie sprawdź wszystkie wymiary, aby przypadkowo nie zamówić umywalki, która jest za duża. Jeżeli zamawiasz gotowy projekt kuchni specjaliści dopilnują wszystkich szczegółów tak, żeby wszystkie elementy idealnie do siebie pasowały.

Wybór odpowiedniego wykończenia zlewozmywaka

Wykończenie zlewozmywaka zależy od stylu, w jakim zaprojektowana jest kuchnia i od naszego gustu. Najczęstszym materiałem, z którego robi się zlewy jest stal nierdzewna. Istnieje możliwość wyboru stali błyszczącej, matowej albo też z dekorem lub mikrostrukturą. Cena takiego zlewu zależy od grubości stali oraz rodzaju wykończenia. Jeżeli szukamy alternatywy ciekawym rozwiązaniem są też zlewy granitowe albo z czarnego szkła.

Zlew kuchenny nakładany na szafkę lub wpuszczany w blat?

Dodatkowo zlewozmywaki dzielimy na te nakładane na szafkę albo wpuszczane w blat. Warto zauważyć, że z powodu sposobu montażu te drugie są węższe.

Nie pozostaje nic innego jak wybór idealnego rozwiązania, które będzie nie tylko praktyczne, ale też nada kuchni niepowtarzalny wygląd.
Warto skorzystać z porad specjalistów od projektowania kuchni. Wieloletnie doświadczenie oraz kwalifikacje doświadczonych stolarzy z firm oferujących budowę systemów kuchennych na pewno będą bardzo przydatne przy wyborze produktów najwyższej jakości.