Bateria kuchenna to jeden z elementów wyposażenia kuchni, który jest ciągle, intensywnie używany. Dlatego tak ważne, żeby był wysokiej jakości. Planując budowę kuchni czy tylko jej odświeżenie istotny jest, żeby pamiętać o wyborze trwałej i wytrzymałej baterii kuchennej, która będzie dopasowana do wystroju.

Dzięki szerokiej ofercie na rynku nie trzeba rezygnować z wysokiej jakości designu na rzecz praktyczności. Baterie kuchenne nie tylko mają być wytrzymałe, ale też dobrze wyglądać. Asortyment produktów dostępnych w sklepach jest tak szeroki, że pozwala nam wybierać spośród tradycyjnych, klasycznych, nowoczesnych po bardzo minimalistyczne baterie kuchenne. Staną się one nie tylko elementem praktycznym, ale też efektownym dodatkiem do wystroju kuchni. Ważne jest jednak, żeby baterie kuchenną wybrać odpowiednio wcześniej. Ułatwi to wybór zlewu, np. małe baterie lepiej pasują do bardziej kompaktowych zlewów itp.

Ogromny wybór rodzajów baterii dostępnych na rynku

Do wyboru mamy baterie naścienne (natynkowe lub podtynkowe) i stojące, jedno i dwuuchwytowe, baterie samozamykające, z czujnikiem elektrycznym.
Dodatkowo na rynku można teraz też kupić baterie dwufunkcyjne filtrujące wodę czyli takie, które oczyszczają wodę, usuwają szkodliwe substancje wykorzystując filtr zamontowany pod zlewozmywakiem. Dzięki tak szerokiemu wyborowi możemy znaleźć idealne rozwiązanie, które będzie zarówno praktyczne jak i estetyczne.

Kompatybilność ze zlewozmywakiem

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej jest znalezienie takiej, która będzie pasowała do danego typu zlewozmywaka. Niektóre z nich po prostu nie pasują do siebie, ponieważ na przykład zaprojektowano je tak, żeby miały nietypową średnice i pasowały jedynie do danego rodzaju zlewozmywaka.
Poza ich kompatybilnością warto też wziąć pod uwagę konfigurację kranu w stosunku do zlewu. Jak na przykład to, czy dźwignia baterii jest po lewej czy prawej? Gdzie planujemy zainstalować wyciąg? Gdzie będzie stał dozownik mydła? Czy zlew jest jedno czy dwukomorowy?

Niezaprzeczalnie, przy tak dużym wyborze różnego rodzaju baterii trudno jest wybrać te odpowiednie. Dlatego projektując kuchnię warto skonsultować się ze specjalistami tworzącymi systemy kuchenne, którzy doradzą baterie kuchenne i inne sprzęty odpowiednie do danego projektu.