Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem, ponieważ z jednej strony pełni wiele funkcji, a z drugiej ma zazwyczaj niewielki metraż. Dlatego niezwykle trudno sprawić, aby jednocześnie była funkcjonalna, a także stała się przyjemną strefą relaksu. Doskonałym rozwiązaniem na aranżację tej trudnej przestrzeni jest zamówienie mebli na wymiar. Przekonaj się, dlaczego warto wymienić szafki w łazience na szafę.

Szafa w łazience – sposób na małą przestrzeń

Meble łazienkowe kojarzą się nam zazwyczaj z szafką pod umywalkę i wiszącą półką z lustrem oraz pralką, której obudowa służy za dodatkowy blat. Oprócz tego w niewielkich łazienkach pojawiają się liczne pojemniki mające pomieścić kosmetyki i chemię. Kilka pojedynczych szafek w łazience i duża ilość akcesoriów sprawia, że ta przestrzeń staje się zagracona.

Natomiast myśląc, o szafie, jej zastosowanie widzimy jedynie w przedpokoju, sypialni i garderobie, tymczasem szafa na wymiar jest bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienek.

Zamawiając szafę na wymiar, warto zagospodarować łazienkową wnękę lub zabudować przestrzeń wokół pralki. Można zamówić szafę o dowolnej szerokości, głębokości i wysokości, natomiast zastosowanie systemu drzwi przesuwnych pozwala na umiejscowienie szafy mimo małych gabarytów pomieszczenia.

Dodatkowo zamawiając meble na wymiar w tej samej stylistyce możemy zamówić szafkę pod umywalkę, półki wiszące, a nawet zabudowę instalacji spłuczki WC.

Szafa w łazience szyta na miarę

Dobrze zaprojektowana szafa pozwoli na schowanie i poukładanie wszystkich rzeczy, które zazwyczaj trzymamy w łazience.

Począwszy od zabudowy pralki, czy bojlera poprzez półki i szuflady mieszczące ręczniki, kosmetyki i chemię gospodarczą. Jeżeli miejsca w łazience wystarczy na większą szafę, to do jej wyposażenia można dodać kosz na pranie czy haki na miotłę i mop. Jedna duża szafa pomieści więcej rzeczy niż kilka szafek łazienkowych.

Szafa jako element dekoracyjny łazienki

Poza funkcją przechowywania rzeczy i uporządkowania przestrzeni szafa w łazience może stanowić także element dekoracyjny. Efekt dekoracyjny przypominający SPA osiągniemy, wybierając meble o fakturze i kolorze naturalnego drewna lub marmuru.

Dodatkowo do wykonania drzwi szafy warto wybrać lacobel, czyli hartowaną tafle szkła w dowolnym kolorze lub z wybraną grafiką. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie w drzwiach szafy lustra, które optycznie powiększy niewielką przestrzeń łazienki.

Z czego należy wykonać meble do łazienki.

Łazienka z powodu wody i dużej wilgoci wymaga zastosowania mebli odpornych na wilgoć i zalanie. Najczęściej wykonuje się je ze wzmocnionej płyty MDF z odpornym na wilgoć wykończeniem.
Do wykończenia mebli łazienkowych najczęściej stosuje się:

  • akryl, który powoduje usztywnienie płyty meblowej. Ponadto akryl nadaje meblom połysk i odbijając światło, optycznie powiększa pomieszczenie. Akryl jest także odporny na ścieranie i łatwy w utrzymaniu czystości.
  • lakier z utwardzaczem uchroni meble przed wnikaniem wody i jest odporny na zmianę temperatury.

Do produkcji mebli łazienkowych można wykorzystać także naturalne drewno, jednak ze względu na dużą absorpcję wody najlepiej wybrać drewno egzotyczne i odpowiednio je zaimpregnować.

Właściwie zaprojektowana szafa do wcale nie musi zabrać więcej miejsca niż kilka modułowych szafek do łazienki. Pamiętaj, o tym że aby mieć pewność, że meble które zamówiłaś do łazienki będą dobrze wymierzone i wykonane należy udać się do firmy mającej doświadczenie zarówno w produkcji szaf, jak i mebli łazienkowych. Dlatego zapraszamy Cię do zobaczenia naszych projektów a następnie do kontaktu z nami w celu umówienia się na pomiar.