Planując remont czy przygotowując projekt kuchni od zera bardzo łatwo się zgubić w zbyt dużej ilości trendów, mebli i materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku. Zanim przystąpi się do projektowania kuchni lub planowania kolejnych etapów remontu pomieszczenia kuchennego ważne, żeby zacząć od zastanowienia się czego oczekujemy od tej przestrzeń i jaki budżet przewidujemy na tą inwestycje.

Należy zadać sobie pytanie, jakie są cele i czego nam brakuje w obecnej kuchni oraz tego co jest modne i na czasie, zgodnie z panującymi trendami? Rok 2018 przyniósł nam wiele ciekawych pomysłów zaczynając od inspirowanych stylem industrialnym powierzchni betonowych i kranów po bardziej efektowne mosiężne uchwyty kuchenne a także inteligentne urządzenia kuchenne i nowoczesne wyspy kuchenne. Rok 2018 był pełen w niesamowitych rozwiązań i propozycji wystroju, ale w roku 2019 projektanci nie zwalniają tempa. Już w pierwszych miesiącach 2019 roku designerzy szykują kolejne ciekawe pomysły na to jak zaprojektować nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

Więc jeżeli planujesz nieco odświeżyć swoje spojrzenie na design w kuchni warto zerknąć i zaczerpnąć inspirację z trendów na 2019.

Oto kilka z nich:

Miks klasyki i nowoczesności

Przygotowane w 2019 roku projekty pomieszczeń kuchennych powinny być mieszanką klasyki i nowoczesności. Mają spełniać oczekiwanie klientów jakim jest połączenie nowoczesnych udogodnień i zintegrowanego wyglądu z koniecznością oddania charakteru ciepłego i przytulnego charakteru serca domu.

Czarne, matowe wykończenie w kuchni

Matowa czerń pozostanie dominującym wykończeniem dla mebli kuchennych czy sprzętów. Czarny jest wyraźnym akcentem w jasnych kuchniach, a czarne wykończenia to sposób na dodanie dramaturgii bez całkowitego zaciemnienia kuchni.

Kolorowe szafki kuchenne

Coraz więcej projektantów odchodzi od białych szafek na rzecz kolorowych. Szczególnie popularne stają się głębokie lub szare odcienie błękitu i zieleni. Często łączone są one z dodatkami z mosiądzu lub innych kontrastujących metali.

Wykorzystanie drewna w kuchni

Zgodne z trendem poszukiwania powiązań z naturą w projektowaniu wnętrz. Drewno jest ponadczasowym, wszechstronnym materiałem, który kochamy. Widzimy rosnące pragnienie tworzenia lżejszych, bardziej przestrzennych pomieszczeń, a drewno jest wspaniałym materiałem, który można zastosować, aby to osiągnąć.

Otwarte szafki kuchenne

Bardzo modne stało się też zastępowanie górnych szafek metalowymi, drewnianymi lub szklanymi półkami.

Zintegrowane urządzenia AGD

Nadal będzie rozwijał się trend na wykorzystanie zintegrowanych urządzeń kuchennych. Firmy produkujące sprzęt AGD do zabudowy oferują coraz to nowe produkty, które cechuje jednolity wygląd i automatyczne rozwiązania. Nowe oblicze luksusu oznacza chowanie urządzeń na poziomie dolnych szafek i inwestowanie w ich nierzucający się w oczy wygląd.
Wykorzystanie tych trendów i wielu innych pozwoli uzyskać najlepsze ulepszenia poprawiające jakość życia, a do tego modne i zapewniające wyjątkowe doznania estetyczne.