Coraz bardziej popularne stają się projekty kuchni o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Jeżeli sam/a marzysz o takiej kuchni oto 8 elementów, które sprawią, że będzie ona bardzo nowoczesna:

1. Wybierz szafki kuchenne bez uchwytów. Styl drzwiczek o płaskich panelach jest nieodłącznym elementem nowoczesnego projektu kuchni.

2. Zdecyduj się na proste wykończenie szafek. W nowoczesnych kuchniach najczęściej wszystkie elementy jak rurki czy uchwyty są minimalistyczne, bardzo proste i zintegrowane z szafką.

3. Wybierz szafki o konstrukcji bezramowej. Oznacza to, że drzwi pokrywają szafkę. Ten styl jest najczęściej używany w nowoczesnych kuchniach, ponieważ jest bardziej elegancki niż szafka wpuszczana w blat, kojarząca się z bardziej tradycyjnym wzornictwem mebli. W prawdziwej szafce bezramowej w ogóle nie zobaczysz ramki, a mimo to uzyskasz spójne odstępy między wszystkimi drzwiami i szufladami, nawet między dwiema szafkami.

4. Pamiętaj, że brak ornamentów czy ozdób jest to charakterystyczna cecha nowoczesnej kuchni. Płaskie panele drzwiczek i elegancki sprzęt łączą się tutaj dzięki prostemu szklanym dodatkom i blatom bez żadnego wzoru czy żyłkowania.

5. Przy projektowaniu kuchni opieraj się na pięknie naturalnych materiałów. Nie znaczy to, że nowoczesne kuchnie nie mogą mieć ozdób, ale elementy dekoracyjne czerpie się głównie z piękna naturalnych cech materiału jak żyłkowanie marmuru czy słoje drewna.

6. Połóż nacisk na poziome linie. Nowoczesne projekty kuchni charakteryzuje tendencja do ułożenia poziomego: długie, szerokie linie, szuflad ustawionych w rzędzie, czy ustawienie sprzętu w taki sposób, aby podkreślić linie szuflad.

7. Akcenty takie jak oświetlenie, stoły, krzesła i stołki barowe powinny pozostać spójne ze stylem kuchni, odznaczać się prostotą i czystymi liniami.

8. Zdecyduj się na elementy industrialne. Przemysłowe detale dodadzą kuchni nowoczesnego charakteru np. posadzki betonowe czy ściany z cegieł.