Nie każdy z nas lubi eksperymentować urządzając swój dom. Zamiast podążać za nieustannie zmieniającymi się trendami, możemy postawić na sprawdzone, ponadczasowe rozwiązania. Ich przykładem jest kuchnia klasyczna. Jak ją zaaranżować?

Projekt kuchni w stylu klasycznym, to znaczy jakim?

Kuchnie w stylu klasycznym nie podlegają upływowi czasu. Są niezwykle uniwersalne, zawsze aktualne, stylowe, eleganckie i komfortowe. Najczęściej stanowią mieszankę cech różnych wieków w architekturze – kultury antycznej oraz XVIII i XIX wieku w Europie i Stanach Zjednoczonych. Cechą charakterystyczną kuchni klasycznych jest prostota, umiar, dbałość o detal i wykorzystywanie najwyższej jakości, naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień. Unika się tu mocnych kontrastów, stawiając na subtelną, stonowaną kolorystykę. W kuchni urządzonej w stylu klasycznym króluje także symetryczny układ i równowaga poszczególnych elementów. Wszystko to nadaje wnętrzu przytulności i domowego charakteru.

Wyposażenie kuchni klasycznej

Urządzając tego typu kuchnię, pamiętajmy, że powinna się ona jedynie inspirować danym stylem, czerpiąc jednocześnie z nowoczesnych rozwiązań – tylko wówczas przestrzeń będzie się prezentować efektownie i ponadczasowo.

Wybór mebli do kuchni w stylu klasycznym powinien być bardzo przemyślany. Wartym rozważenia pomysłem jest zdecydowanie się na indywidualnie zaprojektowane meble na zamówienie – mamy wówczas gwarancję, że zostaną one w 100% dopasowane do naszego wnętrza i będą się cechowały najwyższą jakością. W kuchniach klasycznych najczęściej stawia się na masywne, drewniane meble do zabudowy, które dodatkowo mogą być stylizowane na antyczne. Spotkać możemy się tutaj między innymi z rzeźbionymi frontami, gzymsami, czy metalowymi okuciami. W kuchni klasycznej, poza tradycyjnymi szafkami czy półkami, nierzadko spotyka się również kredensy, komody czy przeszklone witryny. Pozostałe elementy wystroju takie, jak stół czy krzesła często mają rzeźbione nogi i są tapicerowane grubą, elegancką tkaniną.

Projekty kuchni tego typu najczęściej bazują na symetrii, a centralny element stanowi tu stylowa kuchenka z klasycznym okapem lub odpowiednio wyeksponowana wyspa nawiązująca do angielskich kuchni XIX wieku.

Kolorystyka kuchni w stylu klasycznym jest stonowana i bazuje na odcieniach brązu, beżu oraz bieli ożywionymi poprzez złocenia.
Dodatki, jakie warto umieścić w kuchni klasycznej to stylowy zegar ścienny, bogato zdobiony żyrandol czy oryginalne pojemniki na przyprawy.

Projekt kuchni klasycznej

Kuchnia drewniana. Fronty firmy „Drewpol” wykonane z litego drewna.

projekt kuchni klasycznej

Projekt kuchni klasycznej

Kuchnia jest wzbogacona o wiele dodatkowych elementów ozdobnych typu: pilastry, galeryjki, listwy podszafkowe i wieńczące.

Szuflada okucia Blum – Tandem

Kryty system prowadnic do szuflad drewnianych.

projekt kuchni klasycznej
projekt kuchni klasycznej

Szuflada – wkład na sztućce drewniany Esserte

Wkład na sztućce wykonany z klejonego drewna bukowego odpowiednio zabezpieczonego poprzez olejowanie. Przeznaczony do szuflad firmy BLUM.

Szafka dolna – Cargo podblatowe Peka

Wyciąg podblatowy z cichym domykiem, możliwość wyboru różnych podziałów oraz zastosowanie różnych szerokości frontów.

projekt kuchni klasycznej

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i wykonaniem kuchni klasycznej w Bydgoszczy lub w okolicach Bydgoszczy skontaktuj się z nami:

Zadzwoń: 794 402 200

lub wyślij zapytanie: