Krzesła to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. To właśnie na nich siadamy, aby wraz z domownikami zasiąść do wspólnego posiłku. Czym kierować się przy wyborze tego typu mebli?

Krzesła do kuchni różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Uniwersalnym rozwiązaniem, które nigdy nie wychodzi z mody są meble drewniane. Dobrze prezentować będą się one zarówno w klasycznych, jak i skandynawskich czy rustykalnych wnętrzach. Do wyboru mamy meble w naturalnych odcieniach drewna oraz w niestandardowych, nasyconych barwach.

Miłośnikom kuchni utrzymanych w klimacie nowoczesnym, industrialnym czy loftowym, do gustu przypadną metalowe krzesła o prostej, geometrycznej formie. Równie ciekawą propozycją są meble z tworzywa sztucznego. Dostępne są one w wielu różnych kolorach i kształtach, co ułatwia dopasowanie ich do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Do czynienia możemy mieć także z krzesłami rattanowymi, które idealnie pasować będą do kuchni, w których króluje styl eko.

Krzesła do kuchni powinny nie tylko cieszyć oko. Równie ważną kwestią jest ich funkcjonalność. Aby były one w pełni wygodne w użytkowaniu, warto aby posiadały oparcie. Im będzie ono wyższe, tym lepiej. Optymalna wysokość oparcia zagwarantować powinnna podparcie pleców co najmniej na wysokości łopatek. Warto również, aby było ono zgodne z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa. By krzesła nie wyglądały w połączeniu ze stołem zbyt ciężko, zadbać należy o to, aby wysokość ich oparć wystawała nie więcej niż 20 centymetrów powyżej blatu. Kolejny ważny element krzesła kuchennego to jego głębokość. Idealna to taka, gdzie podczas siedzenia poza siedzisko wystaje 1/3 długości uda. Niemniej istotną kwestią jest wysokość krzesła. W jaki sposób ją dopasować? Pozwalać powinna ona na siedzenie z kolanami zgiętymi pod kątem prostym i stopami położonymi płasko na ziemi. Znacząca część dostępnych na sklepowych półkach krzeseł ma wysokość około 45 — 50 centymetrów.