Szukacie alternatywy dla jasnej, białej kuchni? Co powiecie na jej czarną wersję, która prezentuje się równie stylowo i sprawdzi się zarówno w niewielkiej kawalerce, jak i w przestronnym apartamencie, gdzie wnętrze to jest otwarte na salon? Oto garść inspiracji, które mogą okazać się pomocne podczas urządzania takiego właśnie niebanalnego wnętrza.

Czarna kuchnia to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników minimalizmu, którzy stawiają na proste, ponadczasowe, minimalistyczne rozwiązania. Bardzo efektownie prezentować będzie się wnętrze, w którym głównym elementem będą gładkie, matowe fronty mebli w kolorze czarnym zestawione z połyskującymi, metalowymi uchwytami (w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się ich czarna wersja). Osoby, które lubią odważne rozwiązania, pokusić mogą się o umieszczenie w kuchni czarnego blatu i pomalowanie znajdującej się nad nim ściany na ten właśnie kolor. Całość skutecznie przełamią jasne płytki i drewniane, miedziane oraz złote dodatki. Pokusić można się tu również o zestawienie ze sobą różnych faktur oraz odcieni czerni.

Kuchnie, w których dominuje czerń to coraz popularniejszy element aranżacji utrzymanych w stylu skandynawskim. Rozjaśniają ją tutaj blaty z bielonego drewna, akcesoria wykonane z mosiądzu oraz rośliny ozdobne czy zioła.

Miłośnicy loftowych wnętrz, czarną kuchnię ożywią pokrywając ścianę surową cegłą w ciepłym odcieniu, która nada całości nieco bardziej przytulnego charakteru.

Jeżeli boimy się, że czarna kuchnia może nas nieco przytłaczać, ograniczmy się do czarnych szafek, a resztę pozostawmy w jasnych barwach – odcieniach bieli oraz szarości. Równie ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową, na której umieszczać możemy zarówno spersonalizowane wiadomości do pozostałych domowników, jak i listy zakupów, przepisy kuchenne czy ulubione cytaty. Taka ściana świetnie sprawdzi się także u osób mających małe dzieci.