Jak sprawić, by małe wnętrze wydawało się przestronniejsze? Wystarczy zastosować jeden z poniższych trików.

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się barwy takie, jak biel, beż, popiel, kość słoniowa, pudrowy róż czy błękit. Wykorzystać można je między innymi na ścianach, pokrywając je farbami lub tapetami czy na podłogach w formie jasnych paneli czy płytek. Tego typu stonowane barwy z powodzeniem stosować można również w dodatkach takich, jak zasłony, dywany czy poduszki.

Malując ściany małego mieszkania na wybrany kolor należy pamiętać o tym, że jeżeli jest ono wąskie oraz długie, frontowe ściany pokryć można nieco ciemniejszą farbą. Chcąc nadać im objętości, warto rozważyć zastosowanie jasnych, poziomych pasów.

Równie ważną rolę w małych pomieszczeniach odgrywają stosownie dobrane materiały. Sięgnąć można tutaj między innymi po lite drewno w jasnym odcieniu lub pobielane materiały drewnopodobne. Skutecznie nadają one przestrzenni lekkości, a co więcej – znakomicie wpisują się one w panujące aktualnie trendy na wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim, shabby chic czy prowansalskim.

Miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji, aby powiększyć optycznie niewielkie wnętrze sięgnąć mogą po meble wykonane z chromowanego metalu oraz szła hartowanego. Połyskujące, transparentne materiały znakomicie odbijają światło, skutecznie rozjaśniając pomieszczenie.

Jeżeli chodzi o tkaniny, w małych wnętrzach zastosować można jasne, lekkie firanki z tiulu czy organtyny.

Aby nie zagracić małego pomieszczenia, najlepiej wstawić tam proste, ustawne, ergonomiczne meble utrzymane w jednym stylu i spójnej kolorystyce.

Jak sprytnie zaaranżować niewielkie wnętrze? Warto zadbać tam o możliwie jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni pod sufitem. W kuchni zastosować można na przykład wysoką zabudowę, dzięki której możliwe stanie się zyskanie dodatkowego miejsca na przechowywanie. Co więcej, sprawi ona, że pomieszczenie prezentować będzie się w pełni spójnie. W salonie, nad kanapą umieścić można natomiast wąskie, wysokie szafki na książki i ulubione bibeloty.