Remont kuchni krok po kroku. Remont kuchni nie powinien polegać wyłącznie na odświeżeniu jej wyglądu. Szczególną uwagę zwrócić należy tutaj na poprawę jej funkcjonalności. Zadanie to najlepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz, która przygotuje dla nas kompleksowy, ergonomiczny projekt kuchni do remontu, bez konieczności ingerencji w już istniejące instalacje.

Jak się przygotować do remontu kuchni?

W pierwszej kolejności należy precyzyjnie określić budżet, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na remont kuchni. Dzięki temu będziemy wiedzieli na jakie rozwiązania możemy się zdecydować, a które z nich są poza naszym zasięgiem. Na tym etapie powinniśmy również określić, czy chcemy jedynie wymienić niektóre elementy wyposażenia czy urządzić kuchnię od zera.

Jak zaplanować remont kuchni?

Projekt kuchni powinien przede wszystkim określać funkcje, jakie ma spełniać to pomieszczenie. W wygodnej kuchni znajdować musi się pięć stref: przygotowywania posiłków, gotowania i pieczenia, przechowywania, zapasów oraz zmywania. W miarę możliwości, warto zaaranżować ją w taki sposób, by mógł się w niej odnaleźć trójkąt roboczy, czyli przestrzeń, po której poruszamy się pomiędzy płytą, lodówką, a zlewem.

Jakie wybrać sprzęty AGD do kuchni?

Żadna funkcjonalna kuchnia nie może być się bez sprzętu AGD:

  • Płyta gazowa lub elektryczna – miejsce na nią powinno być oddalone od okna o co najmniej 50 centymetrów. W przeciwnym wypadku, podczas gotowania będzie ono musiało być zamknięte tak, aby podmuchy powietrza nie przeszkadzały w gotowaniu.
  • Lodówka – ustawić należy ją przynajmniej 40 centymetrów od zlewozmywaka oraz z dala od źródeł ciepła takich, jak kuchenka czy grzejnik. Nie powinno się jej również umieszczać w miejscach nasłonecznionych.
  • Zmywarka – montując ją, pamiętajmy o tym, że wymaga ona podłączenia wodnego i kanalizacyjnego. Do każdego z nich powinniśmy mieć w pełni wygodny dostęp. Warto uwzględnić na nią miejsce nawet w niewielkiej kuchni – w Domo Studio Kuchni w Bydgoszczy dostępne są modele o szerokości nawet 45 centymetrów, stworzone z myślą o takich właśnie przestrzeniach.

Koszty remontu kuchni

Ciężko jest podać nawet orientacyjne koszty remontu kuchni bez znajomości zakresu prac. Chcąc poznać koszty remontu najlepiej udać się do firmy zajmującej się profesjonalnym projektowaniem wnętrz, która pomoże wycenić poszczególne elementy związane z remontem kuchni.

Jeżeli jesteś zainteresowany remontem kuchni skontaktuj się z nami.