Szukacie alternatywy dla minimalistycznych wnętrz lub projektów utrzymanych w stylu industrialnym? Co powiecie na klimaty eko? W stylu tym urządzić można każde pomieszczenie, w tym kuchnię. Jak powinien wyglądać idealny projekt eko pomieszczenia? Podpowiadamy!

W kuchni w stylu eko dominować powinny barwy, takie jak biel oraz odcienie beżu oraz brązu. Aby ożywić nieco takie pomieszczenie, przełamać można je nieco bardziej wyrazistymi akcentami, na przykład zielonymi czy żółtymi.

Do wykończenia eko kuchni najlepiej wykorzystać naturalne materiały, takie jak chociażby drewno. Najlepiej prezentować będzie się to w jasnym odcieniu i widocznej strukturze. Wymogi te spełnia między innymi drewno sosnowe czy bukowe. Kolejny z materiałów, który znajdzie zastosowanie w kuchni w stylu eko do kamień. Sięgnąć można tutaj po jego wersję błyszczącą lub kamienną. Kamieniem wyłożyć można zarówno ściany, jak i podłogi czy wykorzystać go do wykonania blatu.

Idealna eko kuchnia to taka, która jest delikatna i lekka. Co za tym idzie — zastosowania nie znajdą tutaj meble o masywnej formie, utrzymane w ciemnej kolorystyce. Znacznie lepiej sprawdzać będą się tu szafki z gładkimi frontami, o subtelnej linii.

Jakiego rodzaju dodatki znaleźć mogą się w eko kuchni? Warto, aby wykonane były one z wikliny cy ceramiki. Doskonale prezentować będą się tutaj na przykład umieszczone na parapecie doniczki z ziołami czy wypełnione owocami koszyki. Na blacie umieścić można natomiast ozdobny, drewniany stojak na noże.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kuchnia eko to nie tylko odpowiednio dopasowane meble i dodatki, lecz również określony styl życia. Co za tym idzie — urządzając to wnętrze warto zadbać o to, by znalazły się w nim sprzęty umożliwiające ograniczenie zużycia wody oraz prądu. W takiej kuchni nie może także zabraknąć specjalnego kosza na śmieci z przegródkami umożliwiającymi