Garderoba to niezwykle użyteczna przestrzeń umożliwiająca uporządkowanie i stosowne wyeksponowanie ubrań i akcesoriów, dzięki czemu codzienne kompletowanie stroju stanie się znacznie szybsze i łatwiejsze. Może mieć ona formę zarówno osobnego pomieszczenia przylegającego bezpośrednio do sypialni, jak i znajdującej się w niej szafy dwu- lub trzydrzwiowej albo wnękowej.

Zanim przejdziemy do projektowania naszej domowej garderoby, warto przygotować listę posiadanych przez nas ubrań, dodatków i okryć wierzchnich – umożliwi to obliczenie, jak dużo półek, szuflad i drążków będzie nam potrzebnych.

Garderobę najczęściej zabudowuje się tzw. szafami systemowymi, gdzie przewidziane jest miejsce na każdą część stroju. Sięgają one od połogi po sufit, a ilość poszczególnych elementów dopasowuje do potrzeb każdego z domowników. Równie praktyczne, i znacznie tańsze, rozwiązanie to zastosowanie metalowych stelaży.

Wnętrze garderoby najlepiej wykleić łatwo zmywalną tapetą. Jeśli chodzi o oświetlenie, najpraktyczniejszym rozwiązaniem będą reflektory wyposażone w możliwość regulacji snopu światła i kierowania go w wybraną stronę.

Głębokość znajdującej się w garderobie szafy wynieść powinna minimum 60 centymetrów. Odległość między półkami dostosowywana jest do wielkości odzieży. W przypadku koszul i swetrów jest to 50 centymetrów, sukienek i płaszczy – 170 centymetrów. W takiej szafie znaleźć muszą się dwa drążki – górny zawieszony na wysokości około 250 centymetrów i dolny, umieszczony około 100 centymetrów niżej. Bardzo praktyczne rozwiązanie to pantografy – długie drążki z możliwością podnoszenia i opuszczania oraz system koszy na różnego rodzaju akcesoria. Aranżując tego typu przestrzeń, skorzystać możemy z gotowych kompletów mebli lub zdecydować się na zaprojektowanie ich na indywidualny wymiar. W drugim przypadku możemy być pewni najwyższej jakości zastosowanych materiałów oraz dostosowania poszczególnych elementów do naszych potrzeb.

Na najwyższych półkach w garderobie najlepiej umieścić rzadko noszone przez nas ubrania, odzież sezonową czy pościel. Krótkie ubrania powieśmy z jednej strony, długie – z drugiej. Pod pierwszymi z nich zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie torebek czy butów. Każdy z elementów bielizny warto umieścić w osobnej szufladzie czy koszyku.

Zapraszamy wszystkich Klientów z Bydgoszczy i okolic zainteresowanych ofertą zaprojektowania i wykonania garderoby w sypialni na wymiar.