Białe kuchnie od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – to uniwersalna barwa, która nigdy nie wychodzi z mody i znajduje zastosowanie w aranżacjach zarówno nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w stylu skandynawskim czy angielskim. O czym warto pamiętać urządzając kuchnię z bielą w roli głównej? Kilka przydatnych wskazówek na ten temat – poniżej.

Ogromną zaletą białych kuchni jest fakt, iż znajdują one zastosowanie w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego rozmiar. To świetne rozwiązanie dla posiadaczy małych mieszkań, a to ze względu na fakt, iż meble w tym kolorze optycznie je powiększą.

Planując stworzenie białej kuchni, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy barwę tę przybiorą wszystkie znajdujące się tam elementy, czy jedynie fronty mebli. W pierwszym przypadku warto zadbać o obecność akcesoriów w kontrastowych kolorach takich, jak czerń czy czerwień – to sprawdzony sposób na to, by wnętrze nie przytłaczało i nie wyglądało monotonnie. Biel bardzo dobrze komponuje się również z drewnianymi elementami. Z tego materiału wykonana może zostać zarówno podłoga, jak i blat.

Osoby, którym marzy się nowoczesna, biała kuchnia, postawić powinny na proste meble z wykończeniem na wysoki połysk i frontami pozbawionymi uchwytów. Równie dobrze prezentować będzie się tutaj kamienny blat. Fani stylu skandynawskiego, urządzając białą kuchnię rozważyć powinni zakup mebli z matowymi frontami oraz drewnianego blatu. Całość skutecznie ożywi zieleń roślin oraz akcenty w odcieniach szarości. W odcieniach bieli utrzymana może być również kuchnia w stylu rustykalnym, angielskim oraz prowansalskim. W takim wnętrzu nie może zabraknąć drewnianych szafek, kredensu czy przeszklonej witryny, która doskonale sprawdzi się do eksponowania ulubionych bibelotów. O ile tylko przestrzeń na to pozwala, w tego typu kuchni znaleźć może się również kuchenka wolnostojąca oraz murowany okap.