Piekarniki

Piekarnik tradycyjny – czyli piekarnik standardowej wielkości posiadający różnorodne funkcje pieczenia. Piekarniki można zabudować słupkowo lub tradycyjnie pod płytą grzewczą. Piekarniki, które zabudowuje się pod płytą mogą mieć integralne sterowanie płyty czyli pokrętła znajdujące się na zewnętrznym panelu obok pokręteł służących do sterowania piekarnika. Obsługa takiej płyty odbywa się właśnie z piekarnika. Aktywność piekarnika sygnalizują podświetlane w czasie pracy pokrętła. Po zakończeniu pieczenia można je wcisnąć dzięki czemu panel piekarnika ma gładką powierzchnię. Piekarniki posiadają czytelny wyświetlacz na którym wyświetla się aktualnie wybrana funkcja oraz temperatura pieczenia.

Piekarnik kompaktowy – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających mało miejsca w kuchni, którzy chcą mieć jednocześnie piekarnik i kuchenkę mikrofalową. Piekarnik kompaktowy ze zintegrowaną mikrofalą łączy w sobie tradycyjne pieczenie i działanie mikrofal. Można w nim upiec praktycznie wszystko i w wyjątkowo krótkim czasie ponieważ działanie mikrofal łączy się z innymi rodzajami grzania. Można także korzystać z samej mikrofalówki.

Piekarnik parowy – jest to idealne rozwiązanie dla wielbicieli lekkiej i zdrowej kuchni. Potrawy gotowane na parze zachowują wszystkie wartości odżywcze i witaminy, a smak i aromat ugotowanych dań zadowoli największego smakosza. Potrawy poddane działaniu pary nie wymagają dodatku tłuszczu. W tym samym czasie można ugotować różne potrawy, gdyż wnętrze piekarnika pozwala gotować na wszystkich poziomach jednocześnie. Szeroki zakres temperatur od 60 do 100 stopni Celsjusza umożliwia wybranie optymalnej temperatury i gwarantuje, że potrawa się nie przypali.

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia – tego typu piekarniki mogą nie tylko gotować na parze, ale także mogą łączyć gotowanie na parze z funkcją tradycyjnego piekarnika z termoobiegiem i grillem. Zastosowana tutaj technika pieczenia wykorzystuje parę i o wiele niższą temperaturę od tradycyjnie stosowanej w zwyczajnych piekarnikach. Dzięki łagodnej obróbce termicznej potrawy nie tracą witamin i składników mineralnych, a zapachy, które pochodzą z różnych produktów nie przenikają się. Potrawy zachowują swoje naturalne wewnętrzne soki, przez co jest mniejsza strata wagowa składników. Piekarniki tego typu mogą także pracować tylko w tradycyjny sposób.