Tradycyjnie kuchnia nigdy nie była najłatwiejszym do zaprojektowanie pomieszczeniem w domu. Urządzenia, które są wykorzystywane do gotowania mogą być nieporęczne, duże i często mogą zakłócić ogólny projekt pomieszczenia. Okap, zlewozmywak, lodówka czy zmywarka często psują cały projekt. Jednak obecne technologie pozwalają zaprojektować kuchnię tak, żeby lodówka czy zmywarka idealnie dopełniały design pomieszczenia.

Kiedy używasz zintegrowanych lub ukrytych urządzeń kuchennych:

  • eliminujesz bałagan w kuchni,
  • tworzysz dodatkową przestrzeń na blacie, aby zdobyć większą ilość miejsca na przygotowanie posiłków,
  • zyskujesz dodatkowa przestrzeń dla elementów wystroju,
  • poprawiasz wygodę kuchni

Istnieje wiele sposobów, innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania kuchni, które pozwolą Ci ukryć urządzenia.
Jednym z największych trendów w kuchni jest teraz zabudowanie urządzeń. Możesz dostosować swoją kuchnię tak, aby każde urządzenie było ukryte za drzwiczkami, które pasują do reszty mebli. W szafce można schować wszystko – lodówkę, pojemnik na śmieci, zmywarkę, a nawet płytę kuchenną. Niektóre firmy tworzą nawet płyty kuchenne, która po naciśnięciu przycisku chowają palniki, których nie używasz.

Można stworzyć specjalne szuflady na urządzenia, w których schowasz dzbanek do kawy, mikser, lub toster. Rozbijają one monotonię szafek, jednocześnie uzupełniając projekt i dobrze współgrając z otwartymi regałami.

Innym trendem w ukrywaniu urządzeń kuchennych jest proste wbudowanie ich w niestandardowy projekt szafki. Wbudowane elementy mogą być przycinane tak samo jak pozostałe elementy kuchni, z tych samych materiałów, dzięki czemu urządzenia stają się częścią projektu.

Szafki na urządzenia pozwalają przechować urządzenie poza zasięgiem wzroku, ale powinny być też łatwo dostępne. Wbudowane gniazda elektryczne w tylnej części szafki pomogą zapewnić, że urządzenia będą zawsze gotowe do użycia.

Podczas integracji urządzeń należy zawsze zapewnić odpowiednią ich wentylację, tak aby nie były zbyt gorące i nie stanowiły zagrożenia pożarowego.
Zabudowanie urządzeń kuchennych to na pewno coś nad czym warto się pochylić tworzyć projekt kuchni, doświadczeni specjaliści w tym zakresie pomogą dobrać rozwiązania, które będą zarówno modne, estetyczne jak i funkcjonalne.

Jeżeli jesteś zainteresowany zabudową kuchni w Bydgoszczy i okolicach, wypełnij i wyślij poniższy formularz: